0 (322) 224 12 15

info@gokdenizotokiralama.com

Alış Tarihi İade Tarihi Alış Yeri İade Yeri

Kiralama Koşulları

RENT A CAR ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

Minimum araç kiralama süresi  1 gün (24 saattir). Daha kısa süreli kiralamalarda 24 saatlik ücret uygulanmaktadır. Kiralamalarda mutlaka kredi kartı istenmektedir, kredi kartı olmayan kişilere kiralama yapılmamaktadır.

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI

Ekonomik grup araçlar için en az iki yıllık geçerli sürücü belgesine sahip, 21 yaşından gün almış kişiler araçları kiralaya bilmektedir. Orta grup araçlar için, en az 3 yıllık sürücü belgesi ve 23 yaşında olmak gerekmektedir, Lüks grup araçlar için en az 5 yıllık sürücü belgesi ve 25 yaş koşulu aranmaktadır.

İLAVE SÜRÜCÜ

Aracı kiralayan kişiler dışındaki kişi/kişilerce (en fazla 2 kişi) kullanılabilmesi için, ilave sürücünün , sürücü belgesi bilgilerinin de kira sözleşmesi üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi veya herhangi bir kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılacak, gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulacaktır.

ARAÇLARIN TESLİM EDİLMESİ VE TESLİM ALINMASI

Araçların kiralandığı şehirlerdeki havalimanları ve şehir ofislerinde,  teslim edilmesi ve teslim alınması ücretsizdir. Araçların kiralandığı şehirlerdeki havalimanı ve şehir ofisi  dışındaki özel bir yer veya başka şehirlerde, araç iade edilmek  istenir ise istenilen mesafeye göre  teslim alma hizmeti ücretlendirilir.

ARACIN GEÇ TESLİM EDİLMESİ;

Kiralanan araçların iadesinde 3 saate kadar olan gecikmelerde her saat için günlük kira bedelinin 1/3′ü, 3 saati aşan gecikmelerde ise 1 gün ilave kira bedeli tahsil edilmektedir.

TEK YÖNLÜ KİRALAMALAR

Kiralanan aracın kiralandığı il dışında başka bir ilde teslim edilmek istenmesi halinde tek yön ücret uygulanmaktadır. Tek yön ücreti aracın bırakılacağı mesafeye göre değişmektedir.

ÖDEME ŞEKLİ

Kiralanan aracın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında nakit veya kredi kartı ile tahsil edilmektedir. Türkiye’de geçerli Visa,Master Card, Amerikan Express, kredi kartları ile ödeme yapılabilmektedir.

SİGORTALAR

Kiralanan araçlarda hasar meydana gelmesi durumunda, sigortanın geçerli olması için, sürücünün uyuşturucu etkisi altında veya alkollü olmaması, aracı yasal hız sınırları üzerinde kullanmaması, kaza esnasında aracı kaza yerinden hareket ettirmeden polis trafik zaptını ve alkol muayene raporunu tanzim ettirmesi gerekmektedir. Ayrıca kaza raporunda, aracı kiralayanın %100 kusurlu olması durumunda sigorta geçerli olmaz. Araç ruhsatının veya araç anahtarının kaybedilmesi sigorta kapsamına girmez, kiralayan masrafı ödemekle yükümlüdür.

TRAFİK CEZALARI

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi cezalar aracı kiralayana aittir. Kiralama başlangıç tarihi ve saati ile kesin dönüş tarihi ve saati arasında araç plaka ve ruhsatına kayıt edilen tüm trafik cezaları, otopark ücretleri ve ücretli geçişleri kiralayan ödemekle yükümlüdür.